Przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia na skórze twarzy to nierzadki problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najczęściej ich przyczyną są zmiany hormonalne oraz promieniowanie słoneczne. Na szczęście z przebarwieniami na twarzy można skutecznie walczyć.

Czym są przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na twarzy to zaburzenie barwnikowe. Mogą pojawiać się na skórze twarzy punktowo bądź mogą być bardziej rozlane. Znacznie częściej problem ten pojawia się u kobiet. Przyczyną są głównie zmiany hormonalne. Warto jednak wiedzieć, że z przebarwieniami można walczyć i można je skutecznie usunąć.

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Istnienie kilka skutecznych metod na usunięcie przebarwień z twarzy. Jedną z nich jest mikrodermabrazja. Skuteczne są także peelingi wykonywane w gabinetach kosmetycznych oraz terapie laserowe. Skutecznym sposobem na usunięcie przebarwień twarzy jest również stosowanie dermokosmetyków przeznaczonych do skóry, która skłonna jest do przebarwień. Takie preparaty oferuje m.in. apteka Galen w Krakowie. Usuwają one obecne przebarwienia oraz zapobiegają powstawaniu nowych.

Jakie dermokosmetyki stosować na przebarwienia na twarzy?

Dostępne w aptece w Krakowie https://www.aptekagalen.pl/apteka-krakow dermokosmetyki wykorzystują hamowanie enzymu tyrozynazy. Jest to ważny element melanogenezy. Istotny jest tu skład dostępnych dermokosmetyków. W ich składzie znaleźć można witaminę C, kwas azelainowy, niacynamid, kwas glikolowy oraz retinoidy. Wszystkie te składniki skutecznie usuwają przebarwienia na twarzy i zapobiegają powstawaniu nowych.